Osman Özköylü: “Hepsinden Özür Diliyoruz.”

Osman Özköylü: “Hepsinden Özür Diliyoruz.”

TFF 1. Lig'in 15. haftasında Boluspor, sahasında Fatih Karagümrük'e 2-0 mağlup oldu. Maç sonunda iki takımın teknik direktörleri açıklamalarda bulundu.

14.12.2019

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Boluspor Teknik Direktörü Osman Özöylü, basit goller yediklerini belirterek, "Tabi böyle sıkıntılı bir süreci yaşamak, böyle sonuçlar almak hepimizi üzüyor. Bugün isteğimiz, arzumuz çok farklıydı. Maçtan önceki beklentimiz çok farklıydı. Daha iyi oynamamız lazım, daha çok mücadele etmemiz lazım, daha çok rakibe direnç koymamız lazım ama bu anlamda yumuşak kalıyoruz. Bu direnci ortaya koyamıyoruz. Eksik oyuncularımızın saha içinde olmayışı da var. Bugün ilk 11'de oynayabilecek 5 tane oyuncumuz yoktu. Onların yerini doldurmaya, farklı bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. Yani genel anlamda o katkıyı alamadığımız zaman sahada istediğimiz ortaya çıkmıyor. Basit goller yedik. Birinci gol aut atışından oldu. İkinci gol yine biz hücumdayken attığı bir gol oldu. Savunmada uzak durmamız, adamlara top aldırmamız, döndürmemiz, basit çalım yememiz var. Bunları yaparsanız zaten bir şeyleri düzeltemezsiniz" dedi.

"Her hafta bir sakat veriyoruz"

Son haftalarda alınan sonuçların kendi hatalarından kaynaklandığını ve takımda sakat oyuncular olduğunu kaydeden Özköylü, "Son 4 haftadır yediğimiz gollerin hepsine baktığımız zaman hepsi kendi hatamız. Savunmamızda bireysel hatalar, olması gereken yerde adamımızın olmaması, top kaptırmamız, bir şeyler eksik yapılıyor. Eksik olduğu zaman da, rakipler bunu değerlendiriyor. Artık kalan 2 maçı en iyi şekilde geçmeyi istiyoruz. Bir an önce bu sıkıntılı durumdan kurtulmak için devre arasının gelmesini bekleyeceğiz. Oradan sonra yapacağımız çalışmalar ve hamleler ki, ciddi bir planlama yapmamız gerekiyor. Bu çok ciddi görünüyor. Takımın kalitesini direncini, oyuncu seviyesini çok yukarılara çıkarmamız gerekiyor. Çocukların hepsi iyi niyetliler ama yetmiyor. Yetmediği için de sonuç alamıyorsunuz. Haftalardır alınan sonuçlar, mağlubiyetlerin gelmesi iyice tedirginliği arttırıyor. Bunu kaldırabilecek kapasitede oyuncu sayımız çok az. Her haftada bir sakat veriyoruz. Bu maçta da bir sakat verdik. Yani maalesef sezon başının etkileri şu dönemde bizi etkiliyor ve zor durumda bırakıyor" şeklinde konuştu.

"Bu işi düzelteceğiz"

Savaşmaya devam edeceklerini söyleyen Özköylü, "Yani teslim olmak yok, savaşmaya devam edeceğiz. Planlamamızı doğru yapıp, farklı bir takım ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bunu yapamadığınız zaman zaten bir şeyler herkesin düşündüğü gibi olur. Ben böyle düşünmek istemiyorum. Ben hiçbir zaman teslim olmayacağım. Oyun anlamında bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama önde üretemiyoruz, arkada basit gol yiyoruz. Böyle olunca da oynadığınız oyununda, gayretinde hiçbir anlamı yok. Üzgünüz, taraftarımız da üzgün. Hepsinden özür diliyoruz ama emin olsunlar düzelecek. Biz düzelteceğiz bu işi. Hiçbir şekilde bu takımı bu noktada bırakmayacağız. En azından bu seneyi hep olumlu bakarak bu seneyi geçeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hüseyin Belin

Hüseyin Belin
2019-12-15 20:12:59

Osman hocam senin hattan Yok hatta yönetimin

Çetin doğan

Çetin  doğan
2019-12-15 11:06:50

Takım konpile sakat kimisi ayağından kimisi kafadan

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu 570FY