Orhan hocayı ve Boluspor’u kutluyorum

Orhan hocayı ve Boluspor’u kutluyorum

Spor Toto 1. Lig'in 26. haftasında Bolu Atatürk Stadyumu’nda oynanan BolusporBalıkesir Baltok karşılaşması sonrası Balıkesirspor Teknik direktörü açıklamada bulundu

17.03.2019

Balıkesir Baltok Teknik Direktörü Giray Bulak ise, trajikomik bir maç olduğunu belirterek, “Hep 10, hep deplasmanlar böyle.

Her zaman oyunu elde tutuyoruz ama maalesef 1 gol yediğimizde gol yapamıyoruz. Normalde şu maçın kaybedilecek bir tarafı var mı? Burada güle oynaya kazanabileceğimiz bir maçtı. Oyun elimizde, pozitif oyun elimizde, geçiş oyunu iyi, kenar oyunu iyi, bağlantılı oyun iyi. Oyunun metodu, felsefesi var. Hep bunu oynamaya çalışıyoruz. İzleyenlere keyif vermeye çalışıyoruz. Ama yediğimiz gollere bakıyoruz, atamadığımız gollere bakıyoruz. O zaman da vahlanıyoruz. Diyoruz ki; transfer yasağımız olmasaydı, oyuncu kaybetmeseydik veya 23 tane takviye yapan bir takım olsaydık bu takımla biz çok rahat Playoff oynardık ve Playoff’tan da bir şeyler çıkartırdık. Yani ligin tepesiyle, aşağısıyla oynadığımız bütün maçlarda oyun hep elimizde ama maalesef kaybeden biz oluyoruz” ifadelerini kullandı.


Gol atmak konusunda sıkıntıları olduğunu kaydeden Bulak, “Orhan hocayı ve Boluspor’u kutluyorum. Oyuncularımı da kutluyorum. Pozitif oynuyorlar ama gol atmak hem çalışmak hem de beceri işidir. Golcü olmak lazımdır. Onun sıkıntılarını yaşıyoruz. Yoksa oyunun elde tutulması, oynanması, pozitif düşünce ve oyun felsefesi bizim her zaman memnun kaldığımız oyuncuların tarafı. Disiplinli oynuyorlar. Oyunu çirkinleştirmeden oynuyoruz. Herkes atağa kalkabiliyor. Herkes savunma yapabiliyor. Ama kazanamadığımız için üzgünüz. 20 günlük arada 23 gün tatili iyi geçirelim isterdik. Belki burada 3 puan yakalayıp, 38 yapıp içerideki maçları kazandıktan sonra Playoff yakalayabiliriz diye küçük de olsa bir şansımız vardı. Ama maalesef burayı dönemedik. Dönemeyince işlerimiz zorlaşıyor. Şimdi artık ligin ortasında tutunmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. 

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu ZQKNP