KIYAMET GELMEDEN ÖNCE !!!

KIYAMET GELMEDEN ÖNCE !!!

BSG yazarlarından Özer Yıldırım yazdı...

29.09.2014

    Bugün Boluspor kritik bir maç kaybetti. Neden mi kritik bir maç diyorum ? Kazandığımız Manisa maçında beliren küçük sorunlar, bugün üst üste kaybedilen 2 maçın sebebi de ondan. Manisa maçını kazanmamıza rağmen bizim dikkatimizi çeken sorunların Reha Hoca tarafından  ele alınıp çözüleceği ümidimiz suya düşmüş gibi görünmekte.

        Boluspor bu yıl diri bir takım. Ligde hemen hemen her takımla kora kor oynar. Ama bir tek şey olursa oynar. O da orta saha. Boluspor orta sahasında  Kibong’un varlığı devlet gibi sanki. 1. Ligdeki en akıllı ve kuvvetli yabancı Kibong. Ne yaptığını bilen ve forveti besleyen bir anlayışa sahip. Fakat aynı şeyleri İshak için söyleyemeyeceğim. Top kendinde iken koşuyorsun İshak, anladık da, neden top diğer arkadaşındayken ya da rakipte iken koşmuyorsun bize açıklar mısın? Bugün senin yarattığın boşlukları doldurmak için Kibong kendini parçaladı. Bu vurdumduymaz ve kendine oynayan futbolunla hiçbir şey kazanamazsın. Bunu önce aklına koyman gerekir. İshak’ın boşattığı orta sahayı PRİJOVİÇ 30 metre gelerek dolduracak, KİBONG 2 kişilik oynayacak,  REKO ya da SERKAN 30 metre ileri çıkarak kapatacak öylemi. Öyle bir dünya yok İSHAK DOĞAN. Geçen yıl ALP’ in yaptığı hataların aynısını yapmaktasın.

        REHA  Hoca biz sizi disiplininiz ile biliyoruz. Aynı  zamanda adaletinizle. Herkese eşit şans veren, hak edene forma veren Reha Kemal Erginer olarak tanırız sizi. İSA DEMİR’i bir hatasıyla BİLAL ile değiştirdiniz. Fakat aynı sert tutumu İshak Doğan’a uygulamadınız. Üstüne üstlük sağ beke çekerek ödüllendirdiniz. Bu kararınızı hiç anlayamadım. Anlamam da gerekmiyor onu da biliyorum. İlk 3 maç cezası nedeni ile sahada olamayan bir ALİ DERE  durum  1-0 iken kurtarıcı olarak sahaya girdi ???? Bugün REKO’nun sahada oluşu,   Emre Kılınç’ın son vuruşlardaki basiretsizliği, İsmail Haktan Odabaşı’nın dağınıklığı bu sonu hazırladı. Ama dediğim gibi asıl sebep İshak’tı. 
       Maç sonunda ise yöneticilerimiz ortalarda yoktu nedense. Maç kazanırken iyi de, kaybederken mi kötü.  Lütfen daha duyarlı olalım. Bu takımın ve teknik ekibin arkalarına baktığında sizleri görmeye ihtiyaçları var. Kazanırken de, kaybederken de..

        Hafta içinde bir tırın biçtiği araçta sıkışarak can veren aile üyelerimizden ASİL ECE CAN  ve aile yakını EBRU GÜNGÖR kardeşime yaratandan rahmet diliyorum.. 22 ve 30 yaşlarında mezara girdiniz.  IŞIKLAR İÇİNDE YATIN…

Mehmet İleri

Mehmet İleri
2014-10-01 03:40:59

Hocam bildiğim kadarıyla köşe yazısında eleştirinin yanında önerilerde getirilir. Ayrıca ''Öyle bir dünya yok '' gibi kelimeleri amatörce buldum. Bende maçlara gidip gelirim.İshak Doğanı çıkartamadım bizde birtane İshak var onunda soyadı Çakmak, dersler iyi çalışılmamış,etüd edilmemiş. İyi hafta sonları. Gerçi taraftarlarda priovici , ibrahimovic diyolar pek fazla ses etme. İshak doğanlar oynasın.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu K3HPO