HERKES BİRBİRİNİ TANIYOR MU BEYLER ??

  HERKES BİRBİRİNİ TANIYOR MU BEYLER ??

BSG YAZARLARINDAN ÖZER YILDIRIM YAZDI...

21.10.2014

Futbolun endüstri haline geldiği tarihlerde olanlar oldu.
Sokağımızdaki bakkal manavın dükkanını kapatıp yerlerini adının bile ne anlam geldiğini bilmediğimiz BiN ve B-101( marka isimleri reklama girmemesi için değiştirilmiştir ) gibi devasa güçlerin  sektörü ele aldığı bir zamanda,  futbol gibi paranın uçuştuğu bir sektörde özellikle 3 büyükler dışında kalan takımların hayatlarını idame ettirmeleri beklenmemeli sanırım.
Evde bile topu topu 3 yada 4 kişiyle ay sonunu getirmekte pek de başarılı olamayan bizlerin, mali düzen, huzur ve istikrarı BOLUSPOR gibi aile fertleri bir parmağı geçmeyen takımlardan beklememiz ne kadar doğru.

Borcu olan bir kişinin huzuru olmayacağına göre BOLUSPOR kulübünden üst seviye huzur ve istikrar beklemek en büyük yanlışımız sanırım.     

 Herkes birbirini tanıyor mu? Dedim başlıkta. Bu ne demek biraz açalım. 
Boluspor Kulüp yönetimi kendini ne kadar tanıyor nasıl imaj vermek istiyor?
Boluspor taraftarı ne bekliyor? Kulüp ve futbolcu bu beklentiyi biliyor mu?
Futbolcular ne yapmak istiyor. Taraftar futbolcunun hedefini biliyor mu?

Boluspor kulübünde idareyi alan yönetimler, mali perspektif dışına çıkamıyor maalesef.
Bugüne kadar hiçbir yönetimden futbolcuların ve taraftarın beklentilerini birbiriyle çek ettirenini görmedim maalesef.

Boluspor taraftarının gözünde bu takım her zaman şampiyonluğa oynayan bir ekoldür. Fakat bunu  ne yönetimlere ne de futbolculara hissettirememiştir. Çünkü BOLUSPOR taraftarı olarak biz gücümüzü kullanamıyoruz.

Boluspor kulüp yönetimleri bu takımı bir dev olarak görmektedirler. Çok doğru amma; hiçbir yönetim bu devin horul horul uyuduğunu duymamışlardır. Duydu iseler bile ses çıkaramamışlardır.

Boluspor’a gelen topçu şehre, stada, hedefe baktığında orta sıralarda olsak bunlar için kafi demektedir. Bunlar dedikleri de yönetim ve biz taraftarlardır.
Boluspor taraftarının ve camiasının şampiyonluk beklediğini duyan her topçu bıyık altından gülerek, güle oynaya parasını alarak gitmiştir bu kulüpten.

Bu şehirde futbolcular dışında herkes şampiyonluk bekler her sezon. Ama futbolcular bilmez bile bunu. Haklılar da. Stadda canı yürekten bağıran ama sayısını bir türlü artımayan taraftar.
Ekonomik sorunlardan kafasını kaldırıp topçuyla vakit geçiremeyen yönetim, ve kısıtlı parasını hak etse de etmese de son kuruşuna kadar oyuncusuna teslim eden bir kent.
Öyle ya! Ne gerek var hedefe! Gelin Bolu’ya  hem topla hem bizle oynayın ve gidin. Bu kent kimseyi sorgulamaz, kimseyi hedef almaz.
 Onun için gelin, biz önce kimiz diyelim?, Kendimizi sorgulayalım.
Kendimizi tanırsak başkasına da doğru tanıtırız. 

onur inan

onur inan
2014-11-03 06:39:27

Boluspor kendi altyapi kaynaklarina egilip kullanmadigi surece bu sikayetleri dinleyecegiz maalesef.Reha hoca genclere sans taniyan ve onlerini acan bir hoca olarak bilinir ama nedense Boluspor a geldiginden beri bir kez bile U21-U19 macinda gormedim. U21 de Feyanord un Ibrahimovic i dedikleri bir cocuk var (Sezgin Karakoyun) suan Boluspor da rahatlikla oynayabilecek teknik ve birikime sahip oldugu toplu-topsuz oyunun her aninda belli oluyor. Ocak ayinda elimizden kaciracagimiz oyle bariz ki her macta degisik degisik kisiler bu cocuk hakkinda Bilgi aliyorlar.

Halil İbrahim yavaş

Halil İbrahim yavaş
2014-10-21 12:29:04

Merhaba sonuna kadar kadar Katılıyorum görüşlerinize açıkcası yıllardır böyle Akılcı bi yazı okumadım teşekkürler

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu OXNFQ