Güzelleştik..

Güzelleştik..

BSG yazarı Özer Yıldırım yazdı...

30.11.-0001

Açıkça söylüyorum. Bolu, bu futbolu ilk kez sindiriyordur içine.
Aradan kaç yıl geçti hatırlamıyorum, amma; maç başından sonuna kadar tempolu oynayan bir BOLUSPOR izlemeyeli yıllar geçmiş.

Son yılların sonucu en çok merak edilen sezonu nihayet başladı.
Ekonomik problemler, tümüyle yenilenen futbol takımı, yeni teknik ekip, pasolig tartışmaları, sezonu daha başlamadan ilginç hale getirdi.

Süper ligin asansör takımlarından olan Manisaspor, maça beklediğimiz gibi hızlı ama dengeli başladı. Reha hoca, rakip takım hocası Mustafa Fedai’yi ilk 15 dakikada çözdü.
İkinci 15 dakika acaba hata mı ettim? Dedi ve bekledi. Baktı ki rakibi çözmüş . Son 1 saatte de işini bitirdi. 

Manisaspor’un hocası Mustafa Fedai, Reha Hoca ile girdiği satranç maçını kaybetti.
Maça ileride İsmail Haktan Odabaşı ile başlayan Reha Hoca, ikinci yarı itibariyle önce kurguyu değiştirdi, ardından öldürücü hamlelerini yaptı.
İsmail’in sağ kanat, sol kanat değişimleri rakibin kafasını bulandırmakla kalmadı, rakibi Süleyman Çelikyurt’u da kızartarak konuk ekibi 10 kişi bıraktı.

Serkan Yalçın, Marc Kibong Mbamba, Giorgi Rekhviashvili, Boluspor takımına çok uzun zamandır beklediği defansif huzuru verecek gibi durdular.

Skorun 4-0 gibi farklı olması bizleri sevindirmeli, lakin bunun yanında da eksiklerimizi göz ardı ettirmemeli.
Bu gün sahanın yıldızı İsmail Haktan ODABAŞI ise, sahanın soru işareti de 87 numaralı sırt forması ile İshak ÇAKMAK’tır.
İshak Çakmak’ın canı yürekten topa girdiği, diklemesine rakip defans arasına daldığı zamanları ne zaman görürsek, işte o zaman bu ekip takım ruhunu yakalayacaktır. Bu ayrıntının 4- 0 ‘a karşın Reha Kemal ERGİNER ile İlker Yanar hocaların da gözünden kaçmadığına adım gibi eminim.
 
Maç içerisinde ilgimi çeken birkaç noktayı da sıralayarak hepinize iyi haftalar diliyorum..

1-    Elektronik skorbordun bozuk olmasına karşın emektar pazaryeri eski skorbordunun      ‘ zenit saati’ gibi işlemesi.
2-    Boluspor’un her zamanki kulubesini değil de rakip takim kulubesini tercih etmesi
3-    Bu kadar az tafartar ile tribünden bu kadar sesin nasıl çıktığı. Sesinize sağlık  kardeşler.