Göksu Üçtaş'tan Ülkemize 2 Altın 1 bronz madalya

 Göksu Üçtaş'tan   Ülkemize 2 Altın 1 bronz madalya

Mersin'de düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Kupası sona erdi.

09.07.2018


Mersin'de düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Kupası sona erdi. 6 altın, 4 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 13 madalya alan Türkiye, organizasyonu birinci tamamladı.

Milli cimnastikçimiz ve Bolu'nun gururu Göksu Üçtaş,Mersin'de  düzenlenen Dünya Kupası'nda farklı kategorilerde 2 altın, 1 Bronz madalya kazandı



Mersin Cimnastik Salonu'ndaki organizasyonda 16 farklı ülkeden 55 sporcu; paralel, asimetrik paralel, atlama, halka, kulplu beygir, yer, denge ve barfiks branşlarında madalya mücadelesi verdi.

Türkiye'yi kadınlarda Göksu Üçtaş Şanlı, Tutya Yılmaz ve Demet Mutlu, erkeklerde ise Ümit Şamiloğlu Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Hamza Şamil Yılmaz, Yunus Emre Gündoğdu, İsa Hamaratçılar, İlkay Uğuz temsil ederken, milliler turnuvayı 6 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya ile birinci sırada bitirdi.

Turnuvaya katılan diğer ülkelerden Kanada, 1 altın, 1 gümüş, 1 bronz; Romanya, 1 altın, 1 gümüş, 1 bronz; İrlanda ve Hindistan 1'er altın, Büyük Britanya, 2 gümüş, 1 bronz; Endonezya, 1 gümüş, 1 bronz; Bulgaristan 1 gümüş; Hollanda, 1 bronz; Şili ve Azerbaycan da 1'er bronz madalya aldı.

Kentte 3 gün süren organizasyonun sonuçları şöyle:

- Erkekler

Yatay çubuk aleti:

1. Ümit Şamiloğlu (Türkiye)

2. Samuel Zakutney (Kanada)

3. Frank Baines (Büyük Britanya)

Paralel çubuklar:

1. Andrei Vasile Muntean (Romanya)

2. Ahmet Önder (Türkiye)

3. Ferhat Arıcan (Türkiye)

Atlama masası aleti:

1. Cournoyer Rene (Kanada)

2. Dimitrov Dimitar (Bulgaristan)

3. Ghiuzan Robert (Romanya)

Halka aleti:

1. İbrahim Çolak (Türkiye)

2. Andrei Vasile Muntean (Romanya)

3. Yuri Van Gelder (Hollanda)

Kulplu beygir aleti:

1. Rhys Mcclenaghan (İrlanda)

2. Frank Baines (Büyük Britanya)

3. Justin Karstadt (Kanada)

Yer aleti:

1. Ahmet Önder (Türkiye)

2. Frank Baines (Büyük Britanya)

3. Ferhat Arıcan (Türkiye)
 

- Kadınlar:

Denge aleti:

1. Göksu Üçtaş Şanlı (Türkiye)

2. Tutya Yılmaz (Türkiye)

3. Yuliya Inshina (Azerbaycan)

Yer aleti:

1. Göksu Üçtaş Şanlı (Türkiye)

2. Tutya Yılmaz (Türkiye)

3. Rifda Irfanaluthfi (Endonezya)

Atlama masası aleti:

1. Dipa Karmakar (Hindistan)

2. Rifda Irfanaluthfi (Endonezya)

3. Göksu Üçtaş Şanlı (Türkiye)

Paralel aleti:

1. Demet Mutlu (Türkiye)

2. Tutya Yılmaz (Türkiye)

3. Maria Del Sol Perez (Şili)

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu 9SGKO