FUTBOL ADINA HİÇ BİR ŞEY YOKTU NE DEMEK?

FUTBOL ADINA HİÇ BİR ŞEY YOKTU NE DEMEK?

BSG yazarı Mustafa Acet yazdı...

21.09.2014

Futbol sezonunun üçüncü haftasında 4 puana sahip olan takımımız Boluspor, çıktığı deplasmanda Samspor’a uzatma dakikalarının son dakikasında penaltı golüyle 3 puanı hediye ederek Bolu’ya dönüş yaptı. İlk iki haftayı puanlarla kapatan Bolusporumuz maalesef Cumartesi günü akşam oynan karşılaşmada 3 puanı kaybederken, beraberlikle dönemedi. İki takımın mücadelesi n de hırs ve azim gördük. Kazanmak için sahaya çıkan iki takımda futbol adına bir şeyler yapmaya çalıştı ama sadece sonuca gitmek vardı. İyi futbol oynayan tabiki kazanır ama, Samsunspor Teknik Direktörü diyor ki  “Skor iyi oyun kötüydü. Sadece goller vardı. “Futbol adına hiçbir şey yok.” Mücadele var, tempo var ama futbol yoktu. Bunu samimiyetimle söylüyorum. Ben böyle bir futbolu kabul etmiyorum. Hakemlerimiz bizim muhakkak olumsuzluk yapacaktır. Hakemlerimiz iyi niyetle sahaya çıkıyorlar ve gördüklerini çalmaya başlıyorlar. Penaltı verir vermez onlara saygı gösteriyorum. Ben sistemde ısrar etmeyeceğim. Benim futbolcu profilim, oynattığım sisteme uygun. Maç kaybedebiliriz, pozisyonlar verebiliriz ama futbol oynayalım, kavga etmeyelim, topu havalarda gezdirmeyelim. Takımlardaki bu olumsuzluklar milli takıma kadar yansıyor. Futbol adına mutlu değilim. Sadece goller vardı, galip geldik. Arkadaşların üzerinde bir baskı vardı onu attık” diye maç sonrası konuşmuş. Bizim hocamız Reha Erginer ise maç sonucunda   “İki kere geriye düştüğümüz bir maç oldu. İyi de reaksiyon verdik. 2 kere beraberliği yakaladık. Beraberlik golünden sonra da galibiyeti getirecek pozisyonu da yakaladığımızı düşünüyoruz. Son dakikalarda alabileceğimiz maçı kaybettik. Hakem arkadaşımızın bir önceki pozisyonun etkisi altında kaldığını düşünüyorum. 2-2’yi yakaladıktan sonra maçı kaybetmemeliydik. Son dakika golüyle maçı kaybetmemiz bizim için üzücüydü” diye belirtmiş. Yani işin kısacası, bu maç iki takım için mücadele maçıydı ama ortada futbol olmadığı belirtiliyor.

O zaman futbolcular ne iş yapar anlamış değilim. Hocalar ne iş yapar anlamış değilim. Transfer sezonunda trilyonlara, milyarlara imza atılıyor da sahada futbol yoktu demek neyin nesi oluyor.

O zaman bu işin uzmanı değilseniz sahada o takımların başında ne işiniz var kardeşim. Burada eleştiri yapmak bizim işimiz ama kötü değil iyi eleştirilerimiz kötü amaçlı değil. Her kesin ders alma niteliğinde. Bağcıyı kovmak değil, bağcıya destek olmak. İki takım mücadele etti. Amaç neydi hanesine puan yazdırmak, taraftarını sevindirmek, kazanan futbol takımında cebine para girmekti. Nasıl mı prim alarak, kazancını arttırmaktı. Bunda kim karlı çıktı Samsunspor, Boluspor ne yaptı, iki hafta iyi giderken son dakika golü ile evine puansız, futbolcular ise primsiz döndü.

Demek ki her maçın kazanılma neticesinde karlı olan kim futbolcu ve teknik heyet. Kaybeden kim taraftar, çünkü cebinden harcama çıkıyor. Üzülmüyor mu üzülüyor. Tabiki kazanılmak ta var kaybedilmekte, bunu bilmek lazım. Her kuşun eti yenmez bunu da bilmekte yarar var. Onun için her maça çıkacak futbolcu, ben takımım için, ben kendi kazancım için, ben taraftarım için, ben yöneticimin sevinci için, ben ailemi geçindirmek için sahaya çıkıp sahadan üç puanı alarak mutlu olmak istiyorum derse, bu maç farklı skorla kazanılır.

Azim her zaman kişileri ileriye götürür futbolcu kardeşlerim. Sizler Samsunspor’u yenerek Bolu’ya dönseydiniz, hem takım arkadaşlarınız, hem teknik heyetiniz, hem masör ve doktorunuz, malzemeci ağabeyiniz, yöneticiniz, aileniz sevinecekti. Ama bu kez olmadı, daha önünüzde daha çok maç var, onun için yukarıda saydıklarımı yaparsanız, üst sıralardan Boluspor aşağıya inmez ve süper lig yolunu da kendiniz açmış olursunuz. Onun için artık düşünerek hareket etme zamanı. Takımın kazanılması için ekip olma takım ruhu taşıma zamanı siz bunları yaparsanız, herkes sevinir ve takım havaya girer. Benden bu kadar kalın sağlıcakla iyi haftalar diliyorum tüm futbolseverlere.
Buradan birde geçtiğimiz hafta içinde hayata gözlerini kapayan, elim bir trafik kazası sonucu kaybettiğimiz kardeşimiz Kadir Mezarcı( Kocaeli) yi rahmetle anıyor. Eşinin aramıza dönmesi için acil şifalar diliyorum.

Tatile gitmeden önce sohbet ettiğim arkadaşım Kadir ile Namlı pastanesin de çay içerken, tatile çıkacağından bahsetmişti. Ve daha sonra facebooktan da fotoğraflarını bizle paylaşmıştı. Tatilden  dönüşünde ise hayatını kaybeden arkadaşım bizim aramızdan ayrılarak ebedi istirahatine çekilmesi çok üzdü. Kendisine Allah’tan rahmet diler mekanı cennet olsun, ailesine de başınız sağ olsun diyorum.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu 6C2JU