Fırat Yavuz BSG'ye konuştu

Fırat Yavuz BSG'ye konuştu

BSG'nin Top10 köşesinin bu haftaki konuğu Fırat Yavuz oldu. Gazetemizin özel konuğu olan Fırat Yavuz önemli açıklamalarda bulundu.

30.11.-0001


Boluspor Basketbol takımına sezon başında katılan isimlerden birisin. Bu geçen süreyi nasıl değerlendiriyorsun?

Birkaç yıldır bu ligde oynuyorum. Boluspor’u hem taraftar olarak hem kulüp olarak hep büyüklüğünü duyuyordum. Okul takımından arkadaşım Mehmet anlatıyordu. Çok güzel şeyler duyuyordum. Ama kısmet olmamıştı, bir türlü. Bu sezon böyle bir transfer teklifi gelince hiç düşünmedim ve kabul ettim. Geldiğimden bellide çok memnunum. Gerek organizasyonlar olsun, gerek yemekler olsun.

Geçen sezon Boluspor Basketbol Takımı bir üst lige çok yaklaşmıştı, ama olmamıştı. Bu sezon hedef olarak ne koydunuz?

Takım kurulurken yarım kalan işi tamamlamak için kurulan bir kadroydu. Ancak biz maç maç bakıyoruz. İlk önceliğimiz bu gurubu lider bitirmek. Ardından diğer gurupta da saha avantajını alarak finallere kalmak istiyoruz.

Takımın artıları ve eksileri neler?

Ya şuan için bize göre zayıf takımlarla oynuyoruz.  Gerek bütçe olarak gerek karilocation_id olarak bizden güçsüz ekiplerle mücadele ediyoruz. Bizim forvetlerimiz karilocation_id olarak çok iyiler. Bizim iyi defans yapıp iyi koşan bir ekip olmamız lazım. Bunu da bir üst gurupta inşallah yapacağız.
Eksiklerimizi inşallah halledip daha iyi bir takım olacağız.

Biraz kendinden bahseder misin?

Ben 9-10 yaşlarında basketbola başladım. Mahmuriye ilk öğretim okul takımıyla başlamıştım. Oradan Anadolu Efes seçmelerine gitmiştim. Minik takımına seçilim oarada basketbola başladım. Küçük takımı Efes’te yıldız genç Galatasaray takımında oynadım. Sonra tekrar Anadolu Efes’te kontejan olarak oynadım. Sonra bir yıl 2.lig geri kalan yıllar Bölgesel Lig oynadım. Genelde hep İstanbul’daydım. Şehir dışına ilk defa çıktım. Bundan dolayı biraz heyecanlı ve güzel geçiyor.

Basketbol dışında neler yapıyorsun?
Tam gün boşumuz olduğu durumlarda gezme fırsatımız oluyor. En son Abant Gölüne gittim.
Amcabey gölünü gezdim. Yakın çevre olarak Mudurnu’ya gittik. Fırsat buldukça geziyoruz. Sabah idmanı olduğu zaman evde dinleniyorum. Euro Lig maçlarını kaçırmamaya çalışıyorum. Bu şekilde geçiyor günlerimiz.

Takım içinde en yakın arkadaşın?
 Genelde ev arkadaşlarımla zaman geçiriyoruz. Diğer arkadaşlarımızla da sürekli muhabbet halindeyiz ama ev arkadaşlarım Ali ve İlkay abi ile daha samimiyim diyebilirim.

En sevdiğin yemek?

Zeytin yağlı barbunyayı çok seviyorum.

Dinlediğin müzik tarzı?

Genelde Hipop müzik dinlerim.

Boluspor taraftarının basketbola ilgisini nasıl değerlendiriyorsun?

Sağ olsunlar bizi içeride deplasmanda sürekli destekliyorlar. Onları salona çağırma gereksinimi duymuyorum. Çünkü onlar zaten gerekeni gerektiği zaman yapıyor. Onlara sadece çok teşekkür ediyorum.

Kişisel hedeflerin neler?

Önce Boluspor’da başarılı olmak istiyorum. Daha sonra elimden geldiğince üst liglerde oynamak istiyorum.

BSG hakkında düşüncelerin neler?

Açıkçası pek gazete okuma alışkanlığım yok ama her hafta alıp takip ediyorum. Çünkü location_idel bir gazete olmasına rağmen çok başarılı bir gazete. Özellikle basketbola ilgisi nedeniyle beni çok memnun ediyor. Açıkçası Türkiye’de bu kalitede başka location_idel spor gazetesi var mıdır? Pek zannetmiyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Röportaj: Hasan Arslan

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu T5LH8