ERKEN TEDBİR Mİ ALSAK?

ERKEN TEDBİR Mİ ALSAK?

Metin Akgül yazdı...

22.09.2020

Boluspor’u bu hafta zor bir deplasman beklediğini hepimiz tahmin edebiliyorduk. Ancak orta saha ve defans bölgelerindeki bireysel hatalar sonucu rakibe çok fazla pozisyon verdik. Mehmet Akyüz gibi bir forveti durduramayan ve şut çektirme fırsatı veren defans oyuncularına ne demeli? Adana Demirspor kalemize toplam 19 şut çekti. Boluspor ise sadece 8 şut çekebildi. Rakibimiz 9 korner kullandı biz ise maç boyunca sadece 1 korner kullanabildik. Müsabaka boyunca rakip aslında güzel futbol oynamadı. Boluspor dağınık ve düzensiz oynadığı için istatistik olarak öne geçtiler. Teknik Direktör Ahmet TAŞYÜREK, gerçekten soyadı gibi taş yürekli olsaydı, Boluspor’u defansa çekmek yerine, Poepon gibi kozunu kullanıp hücuma destek verirdi. Poepon’un kim olduğu birileri hocaya lütfen açıklasın. Teknik ekip, biraz daha akıllı hamleler yapabilseydi, Boluspor için çok rahat üç puan alabileceği bir maç olacaktı. Melih’i 57. dakika da oyuna almak mantıklıydı. Yorgun rakibe karşı süratli bir Melih’i kullanmak akıllıca oldu. Ancak forvet’in yok, kontra atak futbolunu seven Melih, topu kime atacaktı? Büyük umutlar ile transfer edilen Marlinho ikinci yarının başında, Mihajloviç ise 57. dakika da oyundan alındı. Oyundan çıkartılan bu iki futbolcunun da performansları izleyenler tarafından tepkiye neden oldu. Orta saha bölgesinde Bekir YILMAZ ise eski gücünden yoksun ve çok fazla bireysel hata yaparak takıma katkı sağlayamadı. 

Mustafa Durak konusuna gelince, takım da mutlaka kalması gereken futbolcular arasında yer almalıydı. Gerektiğinde forvet’te dahi kullanabileceğiniz yetenekli ve tecrübeli bir isimdi. Mertan Caner ile Boluspor ne kadar başarılı olur? yada bu Lig biter mi? o ayrı bir konu.

 

“Daha yolun başındayız,sabırlı olmalıyız” diyerek kendimizi motive etmeye ve moral vermeye çalışıyoruz. Ancak yolun başındayken tedbiri almak ve gerekli kişilere erken uyarıların yapılmasını tavsiye ederim. Erken tedbir alınmaması durumunda ise yine aynı senaryolar ile karşılaşmayı, düşünmek dahi istemiyorum.

 

Bolusporumuza bundan sonraki haftalarda başarılar diliyorum. Güzel futbolun yanında tabiki şans’ta yanımızda olsun.

 

Saygı ve sevgilerimle..

Remzi Kırıcı

Remzi Kırıcı
2020-09-22 20:24:48

Metin bey; 6-0 bu maçı kaybetseydik, böyle bir yazı yazar mıydınız? Çünkü maçın gerçek değeri 1-1 değil, bu beraberlik bizi aldatmasın. 18 takımın içinde en kötü futbol oynayan takımız.

Abdullah Gokhan TEKKOL

Abdullah Gokhan TEKKOL
2020-09-22 13:59:08

Takımda gol yok atak yok sut yok pozisyon yok hırs yok pardon ama bu takımda ne var bu takim 2 hafta boyunca nasıl idman yapıyorlar hiç mi kaleye şut çalışması yapilmiyor hiç mi depar çalışması yapılmıyor top kapma çalışması yapilmiyor hoca bu takima ne yaptiriyor oyun okumasundan bi haber poepon neden oynatilmiyor

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu QBORP