"Belediye bir kuruş destek vermedi"

Sağlık Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz, bir dizi incelemelerde bulunmak ve programlara katılmak üzere Bolu'ya geldi.

06.03.2024

Sağlık Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz, bir dizi incelemelerde bulunmak ve programlara katılmak üzere Bolu'ya geldi. Bakan Yılmaz, Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak’ı ziyaret ederek destek sözü verirken başkan Savaş Abak'ta yaklaşan yerel seçimler öncesi bombayı patlattı. "Belediye bir kuruş destek vermedi"

 Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz, bir dizi incelemelerde bulunmak ve programlara katılmak üzere geldi. Yılmaz, Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, Boluspor kulübü Başkan Yardımcısı Ramazan Kahraman ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Yılmaz’a ziyaretinde, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol eşlik etti. 

“Bolu’ya ve Boluspor’a her türlü desteği vermeye hazırız”

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz, Boluspor’a her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirerek; “Bugün Bolusporumuzu ziyaret edelim istedik. Tabi sorunlar çok. Bolu’yu hep birlikte ayağa kaldıracağız. Zaten başkan adayımızı tanıyorsunuz. Muhammed hoca bizim Sağlık Bakan Yardımcısı olmamız hasebiyle de bizim ayrı bir hukukumuz var. Hem beraber ziyaret edelim, hem sizleri ziyaret edelim istedik. Bolulu hemşeriniz olarak. Hemde Muhammed hocaya destek olalım niyetiyle de geldik açıkçası. Boluspor’da olsa diğer alanlarda olsa aslında hep birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman ayağa kalkabilecek bir alan. Sadece Boluspor nezdinde değil. Birçok konuda. İlk baştaki bahsettiğiniz durum çok doğru. Maalesef Bolulular birbirini yiyor. İlgilenmezsen iç çekişme olduğu zaman olmaz. Ama bahsettiğiniz gibi ben şöyle görüyorum. Bundan 5 yıl sonra Bolu konumu itibariyle bambaşka bir noktada ve çok daha iyi bir noktaya gelecek. Onun içinde Belediyesiyle, Sağlık İl Müdürüyle, Milli Eğitimiyle, Valisiyle hep birlikte birada olabilir diye düşünüyorum. Birisi çıkıyorsa onu ayağından çekip aşağıya çekmek değil de kimi kaldırabiliriz ne yapabiliriz onun üzerine çalışmak lazım. Onun için teşekkür ediyoruz. Ben Sağlık Bakan Yardımcısı olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğumu belirtmek istiyorum Bolumuza, Bolusporumuza” dedi.


“Boluspor’un siyasi bir partiye destek verme gibi bir pozisyonu olamaz”

Yılmaz’ın ardından Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak söz aldı. Abak, Boluspor’un partiler üstü bir kurum olduğunun altını çizerek; “Buranın başında olduğumuz için buranın sıkıntılarının bilincindeyiz. Tüm Bolu halkının şunu bilmesi gerekiyor. Burası Bolu’nun, Bolu şehrinin, Bolu halkının. Muhammed hocayı tanıyoruz, biliyoruz. Sevdiğimiz bir insan. Ama tabi Boluspor’un siyasi bir partiye destek verme gibi bir pozisyonu olamaz. Çünkü kulüp parti üstü bir kurum. Bizimde kendimize göre bir oy hakkımız var. Ben öncelikle Muhammed hocama başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.


“Belediyeden bugüne kadar kulübe bir delikli kuruş almadım”

Abak, Bolu Belediyesinden görev yaptığı dönem içinde kulübe herhangi bir ödeme almadığını aktararak, “Kulübe biz biliyorsunuz 28 Mayıs 2022 tarihinde geldik. Daha öncesinde 3 Ocak 2014 yılında olduğu gibi Kulüp Başkanı yoktu. Yine bulanamadı. Verilen sözler var. Verilen sözlerden bugüne kadar hiçbir şey görmedik. Ben bugüne kadar kulübe bir delikli kuruş belediyeden almadığımı ifade edeyim. Biz yönetim olarak 30 kişiyiz. Eskilerle ilgili tüm detaylar var. Dosyaların büyük kısmı kapandı. Yaklaşık 30-35 dosya ödendi. Eskilerle alakalı 77 milyon TL ödedim. Ama kulübün şuanda borcu, icrası, haczi hiçbir şeyi kalmadı. 2-3 dosyamız var. Onlarda çözüme kavuşacak” dedi.


Abak, kulübün giderleri hakkında da Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz’a bilgiler vererek; “Hep destek noktasını açıyorum ama benim ve 30 adamın sırtından yük az bir yük değil. Bizlerde devasa iş adamları değiliz. Ama burada 80 tane personel var, altyapı var, A takım var. Zaten burada maaşlar 2-2,5 milyon TL. 12 ile çarpınca 30 milyon yapıyor. 3 öğün yemeğimiz var. 200 kişi yemek yiyor. 10 milyonda o tutsa, 17 tane deplasman var. Yönetici arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Her yönetici arkadaşımız 1 deplasman alıyor. Almasa dahi orada da 10 milyon var. Yaptı 50 milyon TL. 15 milyon TL altyapı yiyor. Yaptı 65 milyon TL. Ligde kalma bedeli en az 60 milyon TL. 75 milyon TL altına düşme ihtimali yok. Saha ve stadyum bakım giderleri yıllık 3 milyon TL. Yöneticimiz Halil İbrahim Yavaş, Allah razı olsun bunları kendi imkanlarıyla gerçekleştiriyor. Bu tüm kulüpler için geçerli” ifadelerini kullandı.


“Boluspor Bolu’nun en büyük değerlerinden bir tanesi”

Ziyarette son olarak AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol söz aldı. Demirkol, Boluspor’un Bolu’nun en büyük değerlerinden bir tanesi olduğuna vurgu yaparak; “Bende burayı kendi evimiz gibi görüyorum. Savaş başkanımla daha önceki süreçte de yaklaşık 10 yıllık yöneticilik serüvenimizde de çok defa biraya geldik ve istişarelerimizi ediyoruz. Halil İbrahim zaten benim okul arkadaşım. Çok kıymetli arkadaşlarımız var. Boluspor sizinde dediğiniz gibi Bolu’nun en büyük değerlerinden bir tanesi. Sadece Savaş başkanım ve ekibinin üzerine sorumluluğu yıkılacak ve kenardan izlenecek değer değil. Hepimizin sahip çıkması gereken ve kötü örneklerini gördüğümüz diğer illerdeki duruma düştüğünde maalesef şu şartlarda toparlanması çok zor. Ben sizin her konuda ilimize vermiş olduğunuz desteklere çok teşekkür ediyorum. Bizim gerçekten Bolu olarak birbirimize sahip çıkmamız değerleri korumamız lazım. Bu değerlerinde başında gelen Boluspor’a da inşallah yine sahip çıkmak gerekiyor. Sizde büyük destek verdiniz” dedi.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu E6CAP