BAL LİGİNE DEVAM

BAL LİGİNE DEVAM

Yeniçağaspor rakibi karşısında baştan sona üstün oynadığı karşılaşmada 4-0 kazanarak BAL Ligine devam dedi.

21.04.2022

eniçağaspor ile Özel İdare Köroğluspor Bolu Atatürk Stadyumunda kozlarını paylaştı. Karşılaşma her iki takımın yoğun taraftar desteği ile başladı. Karşılaşmada ilk 15 dakika orta saha mücadelesi ile geçti. Daha sonraki bölümlerde oyuna ağırlığını koyan Yeniçağaspor ilk golü de bulan taraf oldu. Gol için rakip kaleye baskı kuran Yeniçağaspor Furkan Narin’in sert şutunda top kaleciden döndü. Pozisyonu takip eden tecrübeli oyuncu takımını Özel İdarespor karşısında 1-0 öne geçirdi. İlk 45 dakikada bu skorla sona erdi.

İkinci yarıya Özel İdarespor daha istekli. Beraberlik golü için Yeniçağaspor kalesine yüklendi. Geliştirdiği atakta gole çok yaklaşırken mutlak bir gol pozisyonundan yararlamadı.

Daha sonraki bölümlerde rahatlamak için ikinci golü arayan Yeniçağaspor istediği ikinci gole Mert Bulut ile kavuştu.

Bu golün ardından oyundan düşen Özel İdarespor rakibi karşısında etkili olamazken,  Yeniçağaspor farkı açan golü de stoper oyuncusu Soner Can Budak ile buldu.

Tamamen rahatlayan Yeniçağaspor gecenin en etkili oyuncusu Furkan Narin ile skoru 4-0’a getirdi.

Rakibi karşısında farka koşan Yeniçağaspor orta sahada tecrübesini konuşturaarak kaliteli ayak Furkan Narin’in etkili oyunu ile rakibini saf dışı bıraktı. Yeniçağaspor 2022-2023 futbol sezonu için BAL liginde Bolu’yu temsil etmeye 90 dakika sonunda hak kazandı.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu JMHMQ