Amatör Kümede 11 Hafta Sonuçları

Amatör Kümede 11 Hafta Sonuçları

Akay Kardeşler Bolu 1’inci Amatör Küme Futbol liginde A ve B grubunda 11’inci hafta karşılaşmaları ile devam edildi.

29.01.2024

Akay Kardeşler Bolu 1’inci Amatör Küme Futbol liginde A ve B grubunda 11’inci hafta karşılaşmaları ile devam edildi. Her İki grup da fileler 44 gol ile buluşurken soğuk havaya rağmen maçlara ilgi bir hayli fazlayd

olu 1’inci Amatör küme maçları kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta hava şartları nedeni ile maçlara ara verilmişti. Bu hafta kar yağışına rağmen sahalar futbol oynamaya elverişli bir hala getirirken birbirinden önemli karşılaşmalar oynadı.

A Grubunda lider Aladağspor-Taşkestispor ile kozlarını paylaştı. Kadro kalitesi ile dikkat çeken ve şampiyonluğun en büyük adayları arasında gösterilen Aladağspor rakibi karşısında farklı bir skor aldı. Aladağspor’da  Metehan Erhan 2 gol, Mert Özer 1 gol, Aykut Öztürk 1 gol atarak karşılaşmayı 4-0 kazandılar. Lider Aladağspor aldığı 3 puanla puanını 31 yaparak haftayı tamladı.

A grubunda 2’inci sırada olan Dörtdivanspor-Kıbrıscıkspor engelini farklı geçmeyi başardı.

Rakibi karşısında rahat bir galibiyete imza atan Dörtdivanspor maçı 9-1 kazanarak puanını 25’e yükseltince Play-off öncesi bende bu yarışta varım dedi. 

Yumrukayaspor-Sebenspor arasında oynanan maçta deplasmanda farka koşan Sebenspor olurken müsabakayı 6-0 kazanıp puanını 25 yaptı.

Amatör Kümede alt yapıya büyük önem vererek geleceğe büyük yatırımlar yapan Bolu 14 FK takımı hem oynadığı futbola dikkat çekerken hem de yetiştirdiği futbolcularla alkış almaya devam ediyor.. Kındıraspor-Bolu 14 FK arasında oynanan karşılaşmada rakip takım filelere 14 gol atarak 3 puanı alıp ligdeki puanını 13 yaptı.

B grubunda oynanan karşılaşmalarda Yeniçağaspor’un rakibi Göynük İdmanyurdu ligden çekildiği için Yeniçağaspor hükmen maçı kazandı. Bolu da oynan karşılaşmalarla müsabakalara devam edildi. Bolu Belediyespor-Karacasu 2011 arasında oynanan karşılaşmayı Karacasu 2011 4-2 kazanarak hanesine 3 puan yazdırdı.

B grubunda haftanın sürprizini ise Kızıkspor lide- Bolu Yıldızspor’u mağlup ederek yaptı. Zaman zaman kar yağışı altında gerçekleşen karşılaşma bir hayli çekişmeli oynandı. Karşılaşma 2-2 devam ederken Bolu Yıldızspor’dan Osman Bilir penaltıdan yararlanamadı. Karşılaşmanın sonunda girdiği pozisyonları değerlendiren Kızıkspor gol düellosunu kazanarak maçı 5-3 tamamladı .

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu RXGPX