ACET’İN BAKIŞI

ACET’İN BAKIŞI

BSG'nin yeni yazarı Mustafa Acet yazdı...

30.11.-0001

Merhaba, Bolusporu  sevenler, 
Merhaba Boluspor  sevgisi olan arkadaşlar, ağabeyler kardeşlerim. Ben Mustafa Acet 20 yıllık gazetecilik hayatımı bazı şartlardan dolayı tamamen bırakmış artık emekli olmuştum. Ve şimdiki mesleğim ise  Gayrimenkul alım satış işleri yani ACet Gayrimenkul işletmeciliği işine başladık ve devam ederken sevgili kardeşim Emin  Demirel, abi pasajımıza geldin hoş geldin dedi. Ondan sonrada abi sen gazeteciliğe devam et gel gazetemizde köşe yazısı yaz deyince bende kendisini kıramadım ve evet kardeşim, diyerek bu haftadan itibaren yazı yazmaya başladım. Şimdiye kadar sürçü lisan ettiysem af ola.  
Ben son 7 yıldır spor muhabirliği yaptıktan sonra geçtiğimiz yıl Mart ayında artık ben bu işi yapmayacağım Emlakçılık işine el atacağım dedikten sonra kalemi elimden bırakmıştım ama, Emin kardeşim kalemini bu kez de bizim için bırakma, Bolusporumuz için bir şeyler karalar mısın deyince hatırını kıramadım. Boluspor’a geçtiğimiz sezon öncesi ve geçtiğimiz sezon bayağı kırgındım. Niye mi, Çünkü yanlış uygulamalar, araştırmadan yapılan işler, Prim yapmayacak futbolcuların takıma adapte edilmesi, Bolusporu seven futbolseverlerin üzülmesi hiç hoş değildi. Basın mensubu arkadaşlara son maçta yapılan saldırılar, basın mensubu arkadaşların yazdığı yazılar ve eleştiriler hiç hoş olmayan şeylerdi. Herşeyi yaparken ve yazarken akıllı olmalı, mantıklı hareket etmeli planlı programlı olunması gerekiyor ama maalesef ben bunları göremedim Ben gazetecilik hayatımda hiç kimsenin kalbini kırmadan haber yapmaya çalıştım ve belli bir kariyer edindim. Allaha şükür şuan bu gazetecilik mesleğim hayatımda çok çevrede edinmiş oldum. Kimseyle kırgın olmadım, kimseyi küstürmedim, kimseyide kızdırmadım. Yazdığım her yazı ve haber eleştiri niteliğinde olmuştur. 
Gelelim Bu sezona Bolusporumuza 2014-2015 Futbol sezonu hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu sezonun ikinci haftasında Bolusporlu futbolcu kardeşlerimi  tebrik ediyorum. Geçtiğimiz sezon başımızın belası olan Manisa sporu 4-0 gibi bir galibiyet ile yenerek 3 puanı, birde geçtiğimiz hafta kazanılan 1 puanla 4 puan kazanarak hem kendileri sevindiler, hem de futbolsever taraftarlarını sevindirdiler. Bu galibiyet ile de ceplerine harçlıklarını doldurmuş oldular. Buradan futbolcu kardeşlerime bir tavsiyem olacak. Boluspor 1965 den bugüne köklü bir takımdır, 1970 li yıllardan itibaren şimdiki 4 büyüklere Beşiktaş’a, Fenerbahçe’ye, Galatasaray’a, Trabzonspor’un korkulu takımlarından birisiydi. Boluspor 4 büyüklere futbolcu fabrikalığı yapıyordu. Boluspor maçlarını seyreden Antrenörler, yöneticiler hemen sezon sonunda Bolusporlu futbolcuları transfer yaparak takımlarını güçlendiriyorlardı. O yıllarda Boluspor deplasmanına  gelen takım taraftarları Boluspor maçına akın ederek, tribünleri tıka basa doldurup, Boluspor kulübünün kazancını da arttırmış oluyorlardı. Futbolcu kardeşlerimizde istedikleri kulüplerde oynama şansı buluyorlardı.
Birde o yıllarda rahmetle anıyorum Mekanı Cennet Olsun rahmetli yöneticilerimizden ve Futbolcu Transfer Sorumlusu Altan Doyranı da anmadan geçemeyeceğim. Onun genç yaşında bulduğu ( Şeytan ) lakaplı Rıdvan, Sercan,  Ahmet,  Recep,gibi daha bir çok sporcuyu Boluspor’a kazandıran Altan Doyran abimiz sayesinde şimdi Rıdvan Dilmen kardeşim , spor dünyasının öncelikle de hem futboluyla, hem de yorumculuğuyla Türkiye’de  isim yapan kişiler arasında. O zaman ki transferlerde futbolcular kaçırılır. Aladağlarda ve evinde saklanırdı. Kuş sütünün eksik olmadığı yiyeceklerle beslenirdi. Ben çocukken Boluspor’a transfer olması için kaçırılan çok futbolcu ağabeyimiz Rahmetli ağabeyim  ( Karpuz) İsmail Acet, Oğuz Günay, Mustafa Becikoğlu nun korumalığında bizim ve babamın bile haberimizin olmadığı zamanlarda Aladağ’da ki Gençlik Spor İl Müdürlüğü tesislerinde ve Aladağ Orman işletme misafir hanesinde koruma görevini üstlenirlerdi. O yıllarda tesis etrafında kuş bile uçurtmazlar, transfer zamanına kadar onları en iyi şekilde korunmasına yardımcı olurlardı. Diyorum ki şimdi o yıllarda ki gibi değil ama sizler şuan çok miktarlarda bir memurun bile emekli olduğunda alamayacağı ikramiye tutarından daha çok fazla para ile transfer oluyorsunuz. Sizler aldığınız paranın hakkını ve helalini verin ki futbolsever sizi el üstünde tutar. Ya kardeşim ben aldığıma kazandığım paraya bakarım derseniz, bu futbolseveri de kandırmış olursunuz. Onun için giydiğiniz formanın hakkını verin derim. Islak olmayan bir formayla maçı tamamlarsanız aldığınızı helal ettirmemiş olursunuz. Onun için kendinizi kanıtlamak istiyor ve büyük takılmalarda oynamak istiyorsanız, Takımınızın aşkı için, paranızın helali için sahaya çıkın ve futbolunuzu oynayın derim. Benden bu hafta bu kadar, yazımla kimseyi kırmak amacım değil, eleştirilerim sizlere ders olsun, Sizlerin iyi yanlarınızı da yazmak bana görev olsun kalın sağlıcakla, Tüm okur severlerime iyi bir hafta diler, dün 2014-2015 öğretim sezonuna başlayan öğretmenlerimize ve öğrenci kardeşlerime de yeni öğretim yıllı hayırlı uğurlu olsun diyorum.